Media o nas
Kobiety o kobietach PDF Drukuj Email
czwartek, 14 marca 2013 10:03

W poniedziałek (11 marca) w Biłgorajskim Centrum Kultury odbyło się spotkanie, podczas którego poruszone zostały bardzo ważne dla pań tematy. Uroczystość stała się okazją do podsumowania plebiscytu NOWej Kobieta Roku powiatu biłgorajskiego.

Więcej…Spotkanie zainicjowała posłanka Genowefa Tokarska, która od lat patronuje programowi profilaktyki zachorowań na raka u kobiet. Także 11 marca w sali widowiskowej BCK w Biłgoraju poruszone zostały szczególnie ważne dla zdrowia pań tematy – jak zapobiegać i nie dać się chorobie. - Już w 2009 roku rozpoczęłam jako wojewoda lubelski akcję “Kobiety kobietom”, gdyż okazało się, że na sto imiennych zaproszeń na badania zgłasza się tylko pięć. To fatalny wynik – mówiła posłanka Genowefa Tokarska.Wykład na temat zdrowego trybu życia przedstawiła dr n. med. Elżbieta Rodecka-Gustaw z Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

Więcej…
 
Krople krwi z Aleksandrowa PDF Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2012 12:09

Chociaż akcja krwiodawstwa, która miała miejsce 11 lutego w Aleksandrowie, nosiła nazwę "Twoja kropla w morzu potrzeb", zebrano jej niemało, bo aż 18 litrów. Krew tego dnia oddało aż 41 osób.

Więcej…Akcja oddawania krwi odbyła się w Aleksandrowie po raz pierwszy. Z pomysłem, aby ją zorganizować, wystąpili członkowie stowarzyszenia "Przełazek" i józefowskiego Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń". Koordynatorem i pomysłodawczynią akcji była Agata Swacha. Oto relacja z jej przebiegu dostępna na stronie internetowej urzędu gminy:

Więcej…
 
Igrzyska w Szopowem PDF Drukuj Email
wtorek, 21 lutego 2012 12:02

Prawie sto osób wzięło udział w Rodzinnych Igrzyskach Zimowych, które podczas minionego weekendu odbyły się na stoku w Szopowem w gminie Józefów. Organizatorzy przygotowali dla nich różne konkurencje m.in: slalom gigant na nartach, zjazdy z górki na ślizgaczach, a także rzut śnieżką do celu dla dzieci oraz zjazd na "byle czym", gdzie nie liczył się czas, lecz pomysłowość uczestników.

Więcej…Największym zainteresowaniem cieszył się zjazd z górki na ślizgaczach, w którym uczestniczyło 25 dzieci. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Wlaź, który wyprzedził Amelię Tracz i Natalię Szkałubę.

W rzucie śnieżką do celu rywalizowało 21 zawodników, a najlepszym okazał się Stanisław Szpinda. Drugie miejsce zajął Hubert Nieśpiał, a trzeci był Bartłomiej Droździel.

Konkurencje narciarskie były rozgrywane w oddzielnych kategoriach dziewcząt i chłopców. Zwycięzcami zostali Dominika Tytoń i Bartłomiej Droździel. Drugie miejsca zajęli Karolina Wojciechowska i Michał Gontarz, natomiast na trzecich pozycjach uplasowali się Natalia Dzikoń i Marcin Płoński.

Więcej…
 
"VIII Kryterium Uliczne Asów Biłgoraj - Józefów 2011" PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 lutego 2012 14:01

W sobotę 16 lipca 2011 r., z okazji 10-lecia stowarzyszenia "Podaj dłoń" w Józefowie, odbyło się "VIII Międzynarodowe Kryterium Uliczne Asów Biłgoraj" - Józefów 2011 pod hasłem "Razem możemy więcej" zorganizowane przez Stowarzyszenie Integracyjno - Rehabilitacyjne Osób Niepełnosprawnych "SIRON" w Biłgoraju.

Więcej…Rano zakwaterowano uczestników w internacie przy ulicy Cegielnianej w Biłgoraju, następnie z pomocą wolontariuszy zajęliśmy miejsca w autokarze i ok. godziny 9 pojechaliśmy do Józefowa. Tam wpisano zawodników na listy i wydano im numery startowe.

Wszystkich przywitał: Burmistrz Józefowa pan Roman Dziura, w towarzystwie prezesa Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" pani Barbary Wojciechowskiej, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury pani Beaty Zaśko, przewodniczącego Rady Miejskiej pana Andrzeja Wojtyło oraz prezesa Stowarzyszenia Integracyjno - Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych "SIRON" w Biłgoraju, głównego "sprawcy" tego biegu, pana Wiesława Ostasza.

Więcej…
 
"Podaj Dłoń" zalicza kolejne sukcesy PDF Drukuj Email
środa, 07 grudnia 2011 13:00

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" w Józefowie cały czas prężnie działa. Prezes Barbara Wojciechowska wciąż zdobywa fundusze i realizuje nowe projekty, w których mogą uczestniczyć mieszkańcy gminy Józefów.

Więcej…Stowarzyszenie powstało w 1999 roku z inicjatywy ówczesnego Burmistrza Romana Dziury, który jest wpisany w KRS jako jeden z trzech założycieli. Głównym celem stowarzyszenia była pomoc rodzinom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji rodzinnej. Tę ideę kontynuuje obecna prezes stowarzyszenia Barbara Wojciechowska. W ostatnim czasie udało się pozyskać nowe fundusze. Stowarzyszenie cały czas się rozwija.

Końca dobiega ostatni projekt realizowany z Europejskiego Funduszu Społecznego - "Ja Ty My i Oni - Integracja Wielopokoleniowa", w ramach którego zostały zorganizowane bezpłatne warsztaty artystyczne "Rękodzieło", kulinarne "Regionalne smaki", fotograficzne "Flesz", hobbystyczne "Art-Hobby", "Strażaczka" oraz "Witraż". Na zakończenie planowany jest piknik przy siedzibie Stowarzyszenia. Zostanie na nim zorganizowana wystawa plenerowa prac wykonanych w trakcie trwania projektu.

Więcej…
 


Strona 1 z 2
Nowości
Pomoc Żywnościowa 2014-2020

mt_ignore:Logo

Video