Jak zarządzać domowym budżetem?

07 grudzień 2011
Autor :  

23 lutego br. w siedzibie Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" w Józefowie, zakończyły się warsztaty zatytułowane: "Zaplanuj swoją przyszłość". Uczestnicy warsztatów - łącznie 20 osób, mieszkańców miasta i gminy Józefów o niskich dochodach, mogli nauczyć się jak racjonalnie zaplanować swój budżet domowy.

Warsztaty trwały od 18 do 23 lutego br. i mógł w nich wziąć udział każdy, o ile dochody jego rodziny nie przekraczały 2.500 zł miesięcznie. Tematyka zajęć była bardzo "na czasie", ponieważ dotyczyła szeroko pojętej edukacji finansowej rodzin, znajdujących się w nie najlepszej kondycji materialnej. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się m.in. jak konstruować rodzinny budżet, gdzie szukać oszczędności i w jaki sposób powiększać dochody. Zapoznali się z prostymi zasadami dotyczącymi praw konsumenta, racjonalnym pożyczaniem pieniędzy, zjawiskiem tzw. "pułapki kredytowej". Trenerzy prowadzący zajęcia przekonywali odbiorców co do konieczności tworzenia w domowych budżetach funduszu na "nagłe wypadki".

- Warsztaty składały się z cyklu 4 spotkań. Ich organizacja była odpowiedzią na często zgłaszane potrzeby edukacyjne w tym zakresie. Uczestnicy warsztatów są bardzo zadowoleni. Wiele się nauczyli, poznali swoje prawa oraz podstawowe zasady domowej ekonomii. Wysoki poziom zajęć zagwarantowali trenerzy - specjaliści ze Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej z Biszczy, z którym od dawna współpracujemy. Obecne warsztaty są niejako kontynuacją podobnych zajęć sprzed 3 lat, ale są bardziej rozbudowane. Po więcej szczegółów zapraszam na naszą stronę internetową: www.podajdlon.pl, gdzie można także zapoznać się z materiałami multimedialnymi dotyczącymi warsztatów - komentuje Prezes Stowarzyszenia Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" Barbara Wojciechowska.

Warsztaty zorganizowane w Józefowie cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców. Okazało się, że kwestie związane z domowymi finansami, wydawałoby się oczywiste, nie zawsze takie są i wiedza zdobyta w trakcie spotkań, może okazać się bardzo przydatna w codziennym życiu. Każdy z uczestników zajęć otrzymał materiały szkoleniowe, które przydadzą się mu na co dzień do planowania domowego budżetu. Warsztaty były finansowane przez Narodowy Bank Polski i Fundację Wspomagania Wsi. Organizatorami zajęć było Stowarzyszenie Na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" z Józefowa, które także udostępniło lokal oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Józefowie. Przeprowadzenie warsztatów było możliwe dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Biskiej w Biszczy.

Źródło: bilgorajska.pl

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …