Hipoterapia połączyła wszystkich - FOTORELACJA

26 czerwiec 2011
Autor :  

W urokliwej miejscowości Budziarze w gminie Biszcza w ubiegłą niedzielę, 26 czerwca, już po raz trzeci odbył się integracyjny piknik pod hasłem "Hipoterapia łączy". Nazwa imprezy w pełni się potwierdziła, bowiem tego dnia nie było granic między osobami sprawnymi i niepełnosprawnymi.

Tradycyjnie już na polanie w Budziarzach odbył się piknik integracyjny, organizatorem którego było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej z Biszczy oraz Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" z Józefowa. Jak zwykle udział w imprezie wzięły także osoby niepełnosprawne ze stowarzyszania "Siron" z Biłgoraja, podopieczni Domów Pomocy Społecznej i placówek opiekuńczych.

Jak co roku organizatorzy pikniku udowodnili, że idea pikniku jest wciąż aktualna i że można świetnie się bawić nawet bez alkoholu. Tego popołudnia nie zabrakło konkursów dla dzieci i dorosłych, zabaw i przejażdżek konnych i bryczką. Tradycyjnie zorganizowany został konkurs na najlepsze ciasto, a wygrana w nim przypadła Katarzynie Igras.

Wiele emocji gościom pikniku dostarczyło przeciąganie liny, a rywalizacja w konkursie była bardzo zacięta. Najmłodsi natomiast świetnie się bawili, biorąc udział w konkursie rysunku na asfalcie. Na dziecięcych rysunkach często pojawiały się konie, bo to one były najbardziej oblegane przez dzieci i młodzież, a kontakt ze zwierzętami sprawiał wszystkim sporo radości.

Każdy mógł się pokrzepić tradycyjną grochówką, którą bawiącym się w Budziarzach dostarczyły gospodarstwa agroturystyczne Jana Sadowego i Alicji Czarnej. Na zakończenie uczestnicy pikniku integracyjnego zostali uwiecznieni na pamiątkowym zdjęciu.

Organizatorzy pikniku "Hipoterapia łączy" dziękują wszystkim sponsorom i fundatorom nagród za pomoc w organizacji imprezy.

Patronat medialny nad piknikiem sprawowała NOWa Gazeta Biłgorajska.

Źródło: NOWa gazeta biłgorajska

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …