Konferencja "Dostępność plus"

02 październik 2023
Autor :  

W dniu 18 października o godz 8:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Józefowie odbędzie się Konferencja "Dostępność plus" skierowana jest do rodziców, opiekunów, kadry pracującej w WTZ oraz wolontariuszy zajmujących się osobami z niepełnosprawnościami.

Tematyka konferencji obejmie cztery różne zagadnienia służące podniesieniu poziomu opieki nad osobami z niepełnosprawnościami oraz ich przystosowaniu do samodzielnego życia w społeczeństwie. Odbiorcy konferencji zostaną zapoznani z prawami i możliwościami pozyskania wsparcia instytucji publicznych dla osób z niepełnosprawnościami. Dowiedzą się także, jak ważne jest przysposobienie tych ludzi do samodzielności oraz poznają podstawowe zasady zdrowego stylu życia i znaczenie rehabilitacji ruchowej w procesie usamodzielniania podopiecznych.

Konferencję zakończy wykład poświęcony rozwiązywaniu różnych problemów dnia codziennego w pracy z osobami niepełnosprawnymi umysłowo. Wykład poprowadzą między innymi dr nauk humanistycznych w zakresie psychologii Małgorzata Sitarczyk, biegły sądowy w zakresie psychologii oraz dr n. społ. Marcin Bednarczyk, Psycholog, Pedagog, Seksuolog, mgr psychologii, pedagogiki Barbara Wojciechowska oligfrenopedagog, mgr prawa Emilia Okoń, magister fizjoterapii Dariusz Wojciechowski.

Zadanie publiczne jest finansowane ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przyznany przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

mt_ignore:Konferencja "Dostępność plus"

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …