Wizyta studyjna

15 listopad 2011
Autor :  

W piątek 6 sierpnia w Stowarzyszeniu na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" w Józefowie miała miejsce wizyta studyjna 40 osobowej grupy liderów i przedstawicieli Gminy Stubno wraz z konsultantem programu Integracji Społecznej Województwa Podkarpackiego – panią Barbarą Ciurko.

Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością Stowarzyszenia, a także wymiana wspólnych doświadczeń w pracy. Podczas spotkania goście obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną, na temat działań i programów realizowanych na terenie gminy Józefów przez Stowarzyszenie "Podaj Dłoń". Pani prezes omówiła sposoby nawiązywania współpracy z innymi stowarzyszeniami. Wspaniałym przykładem może tutaj być piknik integracyjny "Hipoterapia Łączy" zorganizowany w zeszłym roku wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Biskiej. Goście mogli również wysłuchać w jaki sposób wspieramy aktywność społeczną i integrujemy mieszkańców gminy. Nie obyło się bez wymiany doświadczeń. Pani prezes przedstawiła także  w jaki sposób Stowarzyszenia mogą współpracować z Samorządami. Pracę Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Biskiej przedstawiła pani Magdalena Kulińska. Wszyscy uczestnicy spotkania podczas wolnej dyskusji mogli także przedstawić swoje sposoby i pomysły na rozwiązywanie podobnych problemów.

Gmina Stubno to gmina rolnicza licząca zaledwie 8 sołectw i około 4,5 tys. mieszkańców. Jest członkiem Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Przemyska" oraz Lokalnej Grupy Rybackiej "Starzawa". Na jej terenie działa również Stowarzyszenie "Bliżej Siebie" z Kalnikowa.

Tego samego dnia w Stowarzyszeniu odbyła się kolejna wizyta studyjna. Tym razem gościliśmy Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Krok za krokiem" z Zamościa oraz Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom "AJRWEDA" z Białej Cerkwi na Ukrainie. Również ta wizyta była w szczególności próbą wymiany doświadczeń osób niepełnosprawnych. Nasi goście mogli przekonać się , że bycie osoba niepełnosprawna wcale nie oznacza bycia osoba nieaktywną zawodowo. Jeśli bowiem odnajdziemy w sobie wewnętrzną motywację, możemy także pomagać innym. Wzorem do naśladowania może być pan Marian Walus  - wiceprezes Stowarzyszenia "Podaj Dłoń’, który nie tylko jest osoba bardzo aktywną społecznie, lecz również zaraża wszystkich dookoła swoim optymizmem, humorem i chęcią działania.

Obie wizyty były dla nas bardzo ważne i pozwoliły spojrzeć na naszą działalność oczami innych. Zaczerpnęliśmy także kilka nowych pomysłów które war4to byłoby realizować u nas. Mamy tez nadzieję że nasi goście także skorzystają z naszych doświadczeń, które wykorzystają w swojej pracy na rzecz lokalnej społeczności i integracji.

{gallery}aktualnosci/wizyta_studyjna_2010/1{/gallery
 

 

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …