Hipoterapia Łączy 2

15 listopad 2011
Autor :  
mt_ignore:Hipoterapia łączy

"Hipoterapia Łączy 2”
 

19 września Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń” w Józefowie wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Ziemi Biskiej w Biszczy, zorganizowało już po raz drugi Spotkanie integracyjne "Hipoterapia Łączy 2”. Do udziału w imprezie zostali zaproszeni niepełnosprawni, osoby starsze oraz dzieci i młodzież, a także przedstawiciele lokalnych władz. W spotkaniu wzięli również udział członkowie Stowarzyszenia Integracyjno - Rehabilitacyjnego Osób Niepełnosprawnych w Biłgoraju.

W niedzielny poranek wszyscy uczestnicy z gminy Józefów zgromadzili się przy Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Stowarzyszenie "Podaj Dłoń”, by wspólnie pojechać przygotowanym autokarem do Budziarzy, gdzie miała odbyć się impreza. Przybyłych gości powitali wspólnie pani Barbara Wojciechowska, oraz państwo Magdalena i Józef Kulińscy. Na miejscu czekało mnóstwo atrakcji, a przede wszystkim konie, z którymi można było obcować. Obecność konia sprawia bowiem, że hipoterapia jest wyjątkową i niepowtarzalną metodą terapeutyczną, która daje zupełnie nowe możliwości rehabilitacji fizycznej i psychicznej. Do koni ustawiła się kolejka chętnych, z których każdy mógł pod opieką opiekuna przejechać się na koniu lub pozwolić sobie na krótką przejażdżkę bryczką. 

Organizatorzy przygotowali również liczne konkursy z nagrodami. Pierwszą konkurencją przygotowaną przez organizatorów było ‘budowanie wieży’, a jej zwycięzcą okazał się Jakub Grab z wieżą o wysokości 75 cm. Był także rzut podkową, w którym najlepsza okazała się pani Franciszka Rybak z Józefowa. Wszyscy uczestnicy spotkania mogli wziąć udział w przeciąganiu liny. Zgromadzonych podzielono na dwie  kategorie wiekowe – młodzież i dorosłych. W konkurencji wystartowały drużyny z obu gmin. W kategorii wiekowej ‘dorośli’ zwyciężyła drużyna z gminy Józefów, natomiast w kategorii wiekowej ‘młodzież’ zwyciężyła drużyna z gminy Biszcza. Ogłoszono również konkurs na najlepsze ciasto. Degustatorzy i jurorzy za razem, w składzie: burmistrz Józefowa – p. Roman Dziura, wójt gminy Biszcza p. Zbigniew Pyczko oraz p. Jerzy Pintal, Andrzej Fus i Wiesław Ostasz zdecydowali, że zwycięzcą zostanie ciasto pani Danuty Kucharz.

Wśród atrakcji dla dzieci i młodzieży było również malowanie twarzy przez animatorów, zabawy z chustą Klanzy oraz trampolina. W imprezie wzięła również drużyna "Piłkareczek”, prowadzona przez trenera Dariusza Wojciechowskiego, którą wszyscy mogli podziwiać podczas treningu. Trener zorganizował także mecz piłkarski dla chłopców. W starciu drużyn "Boscy” kontra "Fenki”, zwyciężyli ci pierwsi wynikiem 3:2.  Dla wszystkich zostały przygotowane wspaniałe nagrody. Podczas imprezy nie mogło także zabraknąć ciepłego posiłku. Na wszystkich czekał gorący bigos oraz kiełbaski z grilla. Cała impreza przebiegała w miłej atmosferze, atmosferze na twarzach uczestników gościł uśmiech i zadowolenie. Cała impreza , a także nagrody w poszczególnych konkursach były dofinansowane przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Lublinie.

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …