Relacja z Rodzinnych Igrzysk Zimowych

15 luty 2012
Autor :  

Dnia 11 lutego 2012 r. na Stoku w Szopowem odbyły się Rodzinne Igrzyska Zimowe, w których uczestniczyło prawie 100 osób. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" z Józefowa, imprezę współorganizowała Szkoła Podstawowa im Mieczysława Romanowskiego w Józefowie, właściciel stoku w Szopowem Pan Jan Rawiak, Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Józefowie, Urząd Miejski w Józefowie, Biblioteka Publiczna w Józefowie. Honorowy Patronat pełnił Burmistrz Józefowa Pan Roman Dziura.

Rodzinne Igrzyska ZimoweNa stoku zebrały się licznie rodziny, które chętnie uczestniczyły we wspólnej zabawie. W programie było przewidzianych sporo atrakcji, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Przy każdej konkurencji było jury, które czuwało nad prawidłowym przebiegiem konkursów. Największym zainteresowaniem cieszył się zjazd z górki na ślizgaczach. Aż 25 dzieci brało w nim aktywny udział: I miejsce zajął Wlaź Krzysztof, II Tracz Amelia, III Szkałuba Natalia. Kolejną ciekawą konkurencją był rzut śnieżką do celu. Spośród 21 uczestników I miejsce zajął Szpinda Stanisław, II miejsce Nieśpiał Hubert, III Droździel Bartłomiej. Kolejną atrakcją cieszącą się ogromnym zainteresowaniem był slalom gigant na nartach, konkurencja ta została podzielona na dziewczęta i chłopców. I miejsce zajeli Tytoń Dominika i Droździel Bartłomiej, II miejsce zajęła Wojciechowska Karolina i Gontarz Michał, III miejsce Dzikoń Natalia i Płoński Marcin. Ciekawą konkurencją okazał się zjazd na "byle czym" 19 osób zaprezentowało swoje kosmiczne pojazdy I miejsce zajął Zaklekta Czesław, II Szpinda Stanisław, III Wlaź Krzysztof. Rodzice dzieci biorących udział w Igrzyskach również brali czynny udział w przewidzianych konkurencjach. W slalomie gigant na nartach I miejsce zajął Mirecki Aleksander, II Wojciechowski Dariusz, III Tytoń Dariusz. Aż 10 rodziców brało udział w konkurencji zjazd z górki na ślizgaczach: I miejsce wywalczył Wlaź Andrzej, II Płoński Andrzej, III Płońska Małgorzata. Do konkurencji na najsmaczniejsze ciasto stanęło 6 rodziców. Najsmaczniejsze ciasto upiekła Lal Elżbieta, która zajęła I miejsce, II miejsce zajęła Karwan Katarzyna, III miejsce Mirecka Melania. Po zakończonych konkurencjach dzieci i rodzice wraz z organizatorami wspólnie spędzili czas przy ognisku, piekąc kiełbaski. Oprawę muzyczną zapewnił Pan Henryk Kolaszynski.

Prezes SNRPR "Podaj Dłoń" - Barbara Wojciechowska serdecznie dziękuje za wspólną organizację ”Rodzinnych Igrzysk Sportowych Szopowe 2012” wszystkim współorganizatorom, Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mieczysława Romanowskiego w Józefowie  Pani Edycie Nieśpiał, radzie Rodziców S.P. w Józefowie, właścicielom stoku w Szopowym Państwu Rawiakom, wolontariuszom stowarzyszenia, nauczycielom, Przewodniczącemu Rady Miasta w Józefowie Panu Andrzejowi Wojtyle, Radnemu Rady Miasta w Józefowie Panu  Marianowi Więcławowi, Radnemu Rady Miasta w Józefowie Panu  Tomaszowi Waszczukowi, pracownikom Urzędu Miejskiego w Józefowie, których wsparcie było kluczowe przy zorganizowaniu igrzysk. Szczególne podziękowania kieruje do Burmistrza Józefowa Pana Romana Dziury za Honorowy Patronat i ufundowane nagrody.

Sponsorzy:

  • Burmistrz Józefowa
  • SNRPR"Podaj Dłoń"
  • Zofia i Jan Rawiakowie
  • Rada Rodziców S.P Józefów
  • Marian Więcław

 

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …