Sprawozdanie z konferencji "Dostępność plus"

19 październik 2023
Autor :  
Dostępność plus

W dniu 18.10.2023 r. odbyła się konferencja "Dostępność plus" służąca podniesieniu poziomu opieki nad osobami z niepełnosprawnością oraz ich przystosowaniu do samodzielnego życia w społeczeństwie.

Na konferencji zostały poruszone m.in. takie tematy jak:

  • prawa i możliwości pozyskania wsparcia instytucji publicznych dla osób z niepełnosprawnością,
  • przysposobienie osób z niepełnosprawnością do samodzielności,
  • rehabilitacja ruchowa i zdrowy styl życia,
  • rozwiązywanie różnych problemów dnia codziennego w pracy z osobami niepełnosprawnością.

W konferencji brali udział kierownicy, dyrektorzy oraz pracownicy różnych placówek na co dzień pracujących z osobami niepełnosprawnymi z czterech powiatów: biłgorajskiego, tomaszowskiego, zamojskiego oraz hrubieszowskiego, a także rodzice uczestników naszych warsztatów.

Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" we współpracy z ROPS ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Galeria prezentuje uczestników konferencji "Dostępność plus" zrealizowanej przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Podaj Dłoń" we współpracy z ROPS ze środków PFRON przyznanych przez Samorząd Województwa Lubelskiego.

Partnerzy

UM Józefów Dla Pilota Artis Group Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej SP Majdan Nepryski SP Majdan Nepryski
Nasza strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu poprawy funkcjonalności oraz w celach statystycznych. Czytaj więcej …